Piłkarze najlepsi w województwie !!!

Wojewódzki etap ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku okazał się bardzo udany dla naszej szkolnej drużyny. Młodzi oświęcimianie w elitarnym finale wojewódzkim okazali się bezkonkurencyjni i wywalczyli mistrzostwo województwa Małopolskiego. W rywalizacji wystartowały 23 zespoły, reprezentujące swoje powiaty. W pierwszej grupowej fazie zespół odnotował 3 wysokie zwycięstwa pokonując zespoły: MUKS Halny Kamienica (5-0), PSP 2 Brzesko (6-1) oraz SP Mędrzechów (7-3). W kolejnej ćwierćfinałowej fazie młodzi oświęcimianie odprawili z kwitkiem drużynę UKS Kazimierz Niepołomice wygrywając (6-2). Później przeszedł czas na potyczkę półfinałową, w której okazali się lepsi od SP 92 Kraków, wygrywając 3-1. Emocje rosły coraz bardziej, a upragnione zwycięstwo był coraz bliżej. W ostatniej finałowej rywalizacji oświęcimianie pokonali zespół SP Krzczonów 2-0. Pomimo wyraźnej przewagi naszej drużyny piłka nie chciał wpaść siatki, na dwie minuty przed końcem spotkania pięknym rajdem popisał się Jakub Kamieński i precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę do siatki rywala. Później wynik podwyższył jeszcze Gabriel Kirejczyk i upragniony triumf stał się faktem. Jest to niewątpliwie historyczny sukces naszej szkolnej drużyny, która wygrywając etap wojewódzki awansowała do ogólnopolskiego szczebla zawodów i już za dwa tygodnie reprezentując województwo Małopolskie uda się do Warszawy by powalczyć o mistrzostwo Polski U-12. Najlepszym strzelcem turnieju został uczeń naszej szkoły Gabriel Kirejczyk autor 11 trafień. Innym zaszczytnym tytułem najlepszego bramkarza finałów wojewódzkich został wyróżniony również uczeń naszej szkoły Gabriel Rogusz. Oprócz udziału w elitarnym ogólnopolskim turnieju, chłopcy mogą pochwalić się również zaproszeniem na finałowy mecz Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 2 maja na stadionie Narodowym w Warszawie.

Gr. D

1. SP-5 Oświęcim 9 pkt.

2. MUKS Halny Kamienica 6 pkt.

3. PSP 2 Brzesko 3 pkt.

4. SP Mędrzechów 0 pkt.

Wyniki spotkań:

SP-5 Oświęcim 5-0 MUKS Halny Kamienica

SP-5 Oświęcim 6-1 PSP 2 Brzesko

SP-5 Oświęcim 7-3 SP Mędrzechów

1/4 finałów

SP-5 Oświęcim 6-2 UKS Kazimierz Niepołomice

1/2 finałów

SP-5 Oświęcim 3-1 SP-92 Kraków

Finał

SP-5 Oświęcim 2-0 SP Krzczonów